30 Aralık 2014 Salı

Eylül'ün EnleriBebekler 4. aydan sonra öyle araştırmacı oluyormuş ki göremesem, yaşamasam anlayamazdım ya da saçma gelebilirdi. Eylül de çok meraklı ve sıkılgan bir bebek. Hep yeni şeyler keşfedip devamlı oyun oynamak istiyor.Şükürler olsun ki ben çocuklarla zaman geçirmeye ve onlarla oynamaya bayılıyorum. Eylülden önce fırsat buldukça yeğenimiz Atahanla oyun oynardık hep. Şimdi de ne zaman gitsek " Gizeeeeeem gel oynayalım" diye beni çağırır :) onunla oynamaktan bende çok keyif alıyorum ve onu çokta seviyorum tabi çocuklar da bu gerçek sevgiyi biliyorlar karşılığını da veriyorlar. Eylül doğduğundan beri onunla pek zaman geçiremesemde fırsat buldukça yine oynuyoruz. Oyuncakların eğlendiriciliği yanında öğretici olması da çok önemli tabi özellikle keşfetmeye başladıkları dönemlerde. Bizde Eylül'e oyuncak seçerken onun ilgisini çekmesinin yanında işlevsel ve eğitici olmasına  dikkat ediyoruz. Bende o kadar oyuncak içinde Eylül'ün elinden bırakmadıklarını yani "Eylül'ün Enleri" ni anlatacağım... 

Bu yürüme arkadaşı gerçekten çok beğenerek ve içimize sinerek aldığımız bir oyuncak. Her yeri ayrı bir özellikte. 3 ü 1 arada formatında ve çok kullanışlı. Eylül'ün en sevdiği oyuncak kesinlikle bu diyebilirim. Hem aktivite masası görevi görüyor hem ilk bisiklet hem de yürüme arkadaşı. Biz şuan sadece öndeki oyuncaklarla zaman geçiriyoruz ama bu özelliği bile yetiyor ki tam bütün özellikleri kullanabildiğimizde joker bir oyuncak olacağı kesin. Oyuncakçıda görür görmez dedemiz aldı sağolsun. Eylül ve Atahan ne isterse sağolsun dedemiz hemen alıyor minişler çok şanslılar gerçekten 
:)

Eylül bu kovaya ve içindekilere bayılıyor. Hala Üst deliklerden şekilleri sokmayı anlayamıyor ama içindeki objeleri birbirine vurmaya bayılıyor. Kovayı uzaktan  ile görse deliye dönüyor.Yeni oyunumuz top atma. Topu tutup sallamaya bayılıyor. At dediğimde atması da bana bir armağan oluyor tabi ki :) Bu kitapta Atahan abimizin bebeklik kitabı. Sağolsun yengemiz itinayla saklamış bizim için bütün oyuncakları. Bu kitap sarkı söyledikçe Eylül kahkaha atmaya yanan ışığı tutmaya çalışıyor. 
Yapboz yapmak için çok küçük ama parçaları çıkartıp takarken çok eğleniyor. Hepsini tek tek çıkartıp tahtaya vurmak en büyük eğlencesi kuzumun :) umarım bir kaç ay sonra onun yapboz olduğunu fark eder :)İki çocuğumunda bayıldığı oyuncağa geldik şimdi :) Tostik oyuncağın sesini duyduğu an neredeyse koşa koşa gelip top kaçmasını ve o topu kovalayabilmeyi bekliyor. Bu oyuncakta Atahan abisinin oyuncağı ve Eylül de çıkan toplara dokunmayı onların çıkmasını engellemeye çalışmayı çok seviyor. Oyuncağa odaklanıp çıkan topları tutabilmesi gelişimi açışından çok yararlı...Gelelim yeni arkadaşımıza... Eğitici köpekçiğin kız kardeşi :) Eylül köpekçiğin bir yerlerine bastıkça ses çıkıp ve şarkı çaldığını fark ettiğinden beri o minik parmaklarıyla basıp ses çıkmasını bekliyor. Dil gelişimi için çok yararlı olduğuna inandığım bir oyuncak sağolsun bu oyuncağıda her zamanki gibi dedemiz aldı. 


Bir çok oyuncak gibi Atahan abisinden kalan bu oyuncağı da çok seviyor. halkaları ilk önce atıp sonra takmaya çalışıyor takamayınca da sinirden ağlıyor ve ben o hırstan ağlayan haline bayılıyorum :)Bu bebeğide babaannemiz almış eylül benim saçlarımı çekemediği nadir zamanlarda zavallı bebeğin saçlarını çekmeye bayılıyor :)Postu yazabilmek için oyuncaklarla tek tek fotograf çektikten sonra kuzum çok yoruldu :) Eee mankenlik zor iş :)

                                                          


                                 

2 yorum: