26 Mart 2015 Perşembe

Yeşil,Termal,Huzur...

Bir çift yaprakmış dalında yumuşacık,
 Tutmuşum tutmuşum ellerinden senin; 
Düşmüşüz yavaşça bir sâkin derenin
 İçindeymişik, yeşilmişik, sazmışık.

Balıklar gibiymiş, sessiz ve karanlık, 
Yüzermiş saçların, yüzermiş nefesin; 
Susarmışız öyle, bir sâkin derenin
 İçindeymişik, yeşilmişik, sazmışık.  

Can YÜCEL

Ne güzel yazmış Can Yücel bir o kadar da güzel söylemiş Yeni Türkü. Fotoğraflara bakarken içimden derinden bu şarkıyı mırıldanırken buldum kendimi. Yeşilliklerin arasında huzur buldum tekrar. Geçen hafta hava kardeşim arkadaşlarıyla Yalova'ya geldi. Hava da güzel olunca bahar gelince gitmeyi en çok sevdiğim yere ,Termal ilçesine gittik. Zaten daha yoldayken ağaçlar insanı büyülemeye yetiyor. Sanki bir ağaç tüneli gibi sarıyor etrafımızı. Bir ağaç ve yeşil sevdalısı olarak en huzur bulduğum yollardan biridir Termal yolu. Ardından kaplıcalarıyla,doğası ve bol oksijeniyle Termalde gezintiye başladık. Eylül'ü öyle oksijen çarptı ki ortalama 2 saatlik gezimiz boyunca mışıl mışıl uyudu.
      Kış ve bahar turizmi için ideal bir tercih gerçekten. Eğer biraz huzur,kaplıca,yeşililik ve bol oksijen istiyorsanız bir haftasonu kaçıp gelmelisiniz ama unutmamanız gereken birşey var o da 1 hafta önce otelde yer ayıtmak çünkü çok tercih edilen bir yer. Hele ki dışarda kar yağarken açık kaplıca havuzunun içinde doğayı seyretmek muhteşem bir duygu. Küçük gezimizden bir kaç fotoğrafı sizinle paylaşmak istedim. Belki görüp haftasonu soluğu burada alırsınız. Neden olmasın?

Termalde çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinen şifalı sular da var.Ağaçların çoğu secereli ve üstlerinde nerelerden geldikleri ve kaç yaşında oldukları yazıyor. 
 Gezerken köyden getirdikleri ürünleri satan tatlı amcaları da görebilirsiniz bizim payımıza bu harika çilekler düştü.Atatürk Köşkü


Erkek kardeşim ve kız arkadaşı Eylül'le oldukça iyi anlaşıyorlar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder